Содержание
Правильно підібраний пристрій для людей з вадами слуху – це помічник у повсякденному житті. Сучасне обладнання, яке використовують при патологіях акустичної системи, відрізняється анатомічною конструкцією, довговічністю, варіативністю налаштувань та високою якістю передачі звуків. Серед безлічі моделей покупці мають обрати варіант, який підходить за всіма параметрами, зокрема за ціною. Якщо подивитися в каталогах, то можна побачити суттєву різницю між виробами, що викликає багато питань. Розберемося, чому одні пристрої коштують кілька тисяч гривень, а за інші потрібно заплатити десятки тисяч.
Причини цінового різноманіття
Реагуючи на запити споживачів з різними фінансовими можливостями та запитами, виробники створюють безліч пристроїв для покращення слуху. Їх умовно поділяють на базові, середнього рівня та преміальні. Наразі ціна слухового апарату варіюється від 2400 грн до 72 000 грн, тобто різниця дуже велика. Широкий діапазон зумовлюється багатьма нюансами, зокрема брендом. Продукція відомих світових марок коштує дорожче, але за свої гроші покупці отримують висококласний виріб з тривалим гарантійним строком. Втім, навіть у кращих виробників є лінійки пристроїв різного класу, тому не варто відкидати ідею покупки. Альтернативою можуть стати бренди, які спочатку орієнтовані на масовий ринок, тому пропонують розробки помірної вартості та гарної якості.
Щоб зрозуміти краще, чому ціна більша чи менша, потрібно дізнатися більше про різновиди слухових апаратів. В продажу представлені наступні моделі:
- завушні, внутрішньовушні, кишенькові;
- CIC, IIC та ITC;
- для втрати слуху від 20 Дб до 105 Дб;
- для 1-4 ступеня приглухуватості;
- безканальні та з 1-20 каналами;
- універсальні та з 2-14 програмами;
- з різним джерелом живлення;
- з 8-18 смугами налаштування;
- з додатковими опціями та без них.
Чим більше в апарата функцій та чим більш інноваційні акустичні технології в ньому використовуються, тим вища ціна.
Як вибрати пристрій з оптимальним співвідношенням функціоналу та вартості?
Навіть прочитавши безліч статей про переваги та недоліки різних моделей та виробників, звичайній людині буде вкрай важко зробити правильний вибір апарата для корекції слуху. Для цього потрібно мати фундаментальні знання та досвід, тому найкращим рішенням буде звернутися до сурдолога. Лікар проведе комплексне дослідження слухової системи та запропонує декілька варіантів відповідно до ступеня та причини патології, віку, професії, хобі тощо.
В усіх цінових діапазонах є практичні та зручні моделі, тому не варто турбуватися, що через невеликий бюджет доведеться користуватися невідповідним апаратом.
Щоб упевнитися в тому, що слуховий пристрій забезпечує повною мірою ваші потреби, спеціаліст запропонує спробувати кілька моделей. Ще одним важливим етапом стане налаштування, адже у кожного є особливості сприйняття звуків. Завдяки професіональній допомозі ви зможете зробити вдалу покупку та покращити якість життя вже з перших днів використання апарата. За потреби сурдолог може відкоригувати певні параметри, а щоб гарантувати тривалу та коректну роботу, потрібно лише виконувати прості рекомендації виробника з догляду.